"Левски" спечели дербито с "Рилски спортист"

Снимка: Sportal

"Левски" (Лукойл) спечели дербито с лидера "Рилски спортист" в Самоков от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до драматичен успех само с точка разлика - 73:72 (24:19, 16:17, 13:21, 20:15) точки.

За "Рилски спортист" това е четвърто поражение от 15 мача. Тимът остава начело в класирането с 26 точки, а "Левски Лукойл" е на втора позиция с 24 точки, но и с мач по-малко.

Двата състава ще се срещнат отново във вторник в мач от Балканската лига в София.

Гостите спечелиха първата част с 24:19, а на почивката имаха аванс от 40:36.

Домакините стигнаха до обрат след силна трета четвърт и преди финалните 10 минути  водеха с 57:53.

За победителите се отличиха Станимир Маринов с 18 точки и 6 асистенции, Божидар Аврамов с 16 точки и Павлин Иванов с 12 точки.

За домакините от "Рилски спортист" най-резултатен беше Травис Тейлър с 14 точки. Златин Георгиев добави 13 точки и 8 борби, с 11 точки завърши Дерек Райт, а 10 реализира Йордан Бозов.