от 07.00 часа

Треньорът на „Монтана“ Даниел Пеев: Отборът издържа в трудните моменти

Отборът на „Монтана“ се класира за четвъртфиналите на третия по сила европейски клубен турнир по волейбол - за Купата на претендентите. Това е дебютно участие на тима в Европа, а снощи „Монтана“ загуби с 2:3 (31:29, 22:25, 25:23, 22:25, 12:15) гейма като гост на гръцкия „Фойникас“, за който играе бившият национал Боян Йорданов. В първата среща българите спечелиха с 3:1 и така продължават в турнира. Най-резултатни за „Монтана“ станаха Аспарух Аспарухов с 14 точки и младежкият национал на Русия - Кирил Клец с 13 т. За гърците Йорданов, който игра само до третия гейм, реализира 19 точки.

Следващият съперник на „Монтана“ е турският „Мале Пияго“ (Анкара), който елиминира беларуския „Строител“ (Минск). Първата среща ще бъде между 13 и 15 февруари в Турция, а реваншът две седмици по-късно в Монтана.