„Ювентус“ победи „Фиорентина“ в мач номер 500 на Буфон

Джанлуиджи Буфон изигра своя мач номер 500 с екипа на „Ювентус“

„Ювентус“ победи Фиорентина с 2:0 в първия мач от 24-ия кръг на италианското футболно първенство.

По този начин шампионите се върнаха на лидерската позиция с 62 точки, но вторият „Наполи“ има две по-малко и днес приема „Лацио“.

Легендарният вратар Джанлуиджи Буфон изигра своя мач номер 500 с екипа на „Ювентус“.

Старши треньорът Максимилиано Алегри записа 200 срещи начело на торинци.

В 18-ата минута бе най-дискутираната ситуация в мача. Съдията Марко Гуида отсъди дузпа за „Фиорентина“ за игра с ръка на Джорджо Киелини.

Положението беше доста спорно и реферът се консултира със системата за видео наблюдение. Първоначално той потвърди решението си, но впоследствие го отмени заради засада на Марко Бенаси.

След подновяването на играта „Ювентус“ взе превес и в 55-ата минута стигна до опасен пряк свободен удар. Бившият играч на домакините Федерико Бернадески застана зад топката и я прати в мрежата.

В 71-ата минута Буфон спаси удар на Федерико Киеза, който излезе сам срещу него. Милан Бадел също получи възможност да изравни, но ударът му бе избит от защитник на гостите.

В 85-ата минута Киелини изведе Гонсало Игуаин сам срещу Спортиело и той прати топката в мрежата за крайното 2:0.