от 15.00 часа

Третодивизионният "Лес Ербие" се класира за полуфиналите в турнира за купата на Франция

Третодивизионният "Лес Ербие" се класира за полуфиналите в турнира за купата на Франция след победа у дома с дузпи с 4:2 срещу "Ланс" от втора дивизия.

Отборът от Западна Франция, който е застрашен от изпадане в четвъртото ниво на футбола в страната, започна силно двубоя, но изпусна няколко шанса за гол в наказателното поле на гостите. Вратарят Жереми Вашо се отличи с няколко добри спасявания.

След почивката австралиецът Алекс Герсбах, който е под наем от "Розенборг" в "Ланс", пропусна да се разпише в полза на гостите след пас на Абдела Зубир. В редовното време и продълженията двата състава не успяха да излъчат победител и завършиха 0:0.

При дузпите Герсбах пропусна да вкара във вратата на "Лес Ербие" и третодивизионният тим продължи напред след драматичен успех с 4:2.

По-късно тази вечер носителят на трофея от последните три сезона "Пари Сен Жермен" приема "Олимпик" Марсилия в най-интересния четвъртфинал в надпреварата.