"Вердер" с ценна победа над "Кьолн" в Германия

"Вердер"-"Кьолн"

"Вердер" (Бремен) спечели ценна победа с 3:1 у дома срещу последния "Кьолн" в последен мач от 26-ия кръг в германското футболно първенство. Успехът на бременци е трети в последните пет мача и изкачи тима на 13-о място на 5 точки от 16-о място, което дава право на бараж за оставане в елита.

Милош Великович изведе "Вердер" в резултата в 33-а минута, а "Кьолн" върна интригата с изравнително попадение на Юя Осако в 53-а минута. Халфът от Косово Милот Рашица върна аванса на Вердер в 58-а минута, а Максимилиян Егещайн затвърди успеха с трети гол за домакините в последната минута.

"Кьолн" има само една победа в последните седем мача и е последен в таблицата с едва 17 точки и вече само чудо може да спаси отбора от изпадане.