Три медала за българските гимнастички от финалите в Тие

Снимка: БФХГ

Катрин Тасева и Боряна Калейн спечелиха още три бронзови медала в последния ден на турнира по художествена гимнастика от сериите Гран При във френския град Тие.

Във финала с бухалки Боряна Калейн получи оценка от 17.800 точки и беше изпреварена само от сестрите Арина и Дина Аверини  (Русия). Катрин Тасева остана шеста със 17.00 точки.

С топка Калейн отново е трета със 17.500 точки, а Тасева - шеста с 16.800 точки.

Тасева изигра силно съчетание с лента и извоюва бронзовото отличие със 17.000 точки, а Калейн допусна грешки и остана девета с 12.100 точки.

Във финала с обръч българките не попаднаха в призовата тройка. Калейн завърши пета със 17.150 точки, а Тасева е шеста със 17.00 точки.

С бухалки шампионка стана Арина Аверина (Русия) с 18.950 точки, Дина Аверина (Русия) спечели титлите с топка с 18.300 точки и с лента с 18.150 точки. С обръч с титлата триумфира Влада Николченко (Украйна) с 18.450 точки.