Ирина Аненкова спечели „София къп“, Петя Борисова е шеста

Снимка: БФХГ

Ирина Аненкова спечели многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“, който се провежда в „Арена Армеец“. Със силна игра рускинята грабна златния медал, като събра сбор от 68.967точки.

Втора се класира представителката на Белрус Анастасия Салос със сбор от 66.667 точки, а бронзовият медал стана притежание на втората представителка на Русия Карина Кузнецова (63.366 точки).

България участва с 6 гимнастички, като с най-предно класиране е Петя Борисова, която зае 6-та позиция със сбор от 58.067точки. Ася Иванова е 11-та със сбор от 52.233 точки. В официалното класиране място намират по 2 състезателки от държава.

България ще участва в шест от осемте възможни финала. Борисова влиза на тези с обръч, с топка и с бухалки. Ася Иванова намери място сред осемте най- добри с обръч, а Галатея Герова и Марина Иванова ще се борят за медалите във финалите с топка и с бухалки.

Във финала с лента България няма да имаме участничка.