Победа на Линда Зечири във Франция

Линда Зечири е на осминафинал в Орлеан

Българката Линда Зечири се класира за втория кръг на турнира от бадминтон от „Суперсерии 100“ във френския град Орлеан с награден фонд 75 хиляди долара.

Четвъртата поставена левичарка  победи на старта германката Фабиен Депре в оспорван мач с 18:21, 21:17, 21:19 за 63 минути.

Зечири отстъпваше с 13:18 в решителния трети гейм, но след това направи силна серия и така стигна до крайния успех.

На осминафиналите софиянката очаква победителката от мача между квалификантките Вайдехи Чудари (Индия) и Си Шуфей (Китай).

Стефани Стоева и Габриела Стоева са водачки в схемата на двойки жени и почиват в първия кръг. Утре те излизат срещу Фие Чо Сон и И Цзин Те (Малайзия).

Състезаващият се за България холандец Алекс Флаар отпадна в квалификациите на сингъл мъже и на смесени двойки с Ирис Табелинг (Холандия).