„Белогорие“ и Ники Николов докоснаха Купата на CEV

Ники Николов (№7) направи силен мач
Снимка: Официален сайт на "Белогорие"

Руският „Белогорие“ (Белгород) разби с 3:0(25:13, 25:15, 25:14)  гейма турския „Зиратбанк“ (Анкара) у дома в първи финал за Купата на CEV по волейбол, като за победителите силен мач направи българският национал Николай Николов.

Дмитри Мусерски беше буквално неудържим, след като реализира 18 точки и не само се превърна в топреализатор, а и постигна 60 процента успеваемост на атаките. 84 процента от точките му бяха от атака.

Центърът Николов започна като титуляр и игра през цялото време доста стабилно. Той завърши мача с 8 точки, 2 от атака и 2 аса от начален удар. Още едно българско участие имаше в мача- Иван Момиров беше втори съдия.

За да се надява на успех, турският тим трябва да стигне до златен гейм в реванша.