Везенков игра при победа на „Барселона“ в Евролигата

Александър Везенков игра 14 минути
Снимка: Туитър

Българският национал Александър Везенков игра за „Барселона“ при победата над гостуващия руски „Химки“ с 86:82 (54:45) в среща от последния 30-и кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Везенков записа 13:58 минути игрово време от резервната скамейка, в които се отличи с 2 точки, 6 борби и 1 открадната топка.

Силен мач за домакините направи Хуан Карлос Наваро със 17 точки, а Тома Юртел добави 14. За гостите 21 точки вкара Антъни Гил, а Алексей Швед завърши с 15 точки и 8 асистенции.

„Барселона“ записа едва 11-ата си победа в кампанията и заема 12-ото място.

„Химки“, който има 16 успеха, е осми и на четвъртфиналите ще играе срещу победителя в редовния сезон ЦСКА Москва.

Отборът от руската столица завърши кампанията с успех с 91:82 (37:44) над гостуващия „Цървена звезда“.