Първа титла за черногорци в Адриатическата лига по баскетбол

Отборът на „Будучност“ спечели историческа първа титла в турнира Адриатическа лига по баскетбол за мъже. Черногорският тим победи гостуващия „Цървена звезда“ (Белград) със 77:73 (22:15, 14:23, 24:19, 17:16) точки и спечели с 3:1 успеха финалната серия. Двубоят се игра пред 6000 зрители в Подгорица.

Домакините изоставаха с 36:38 т. на почивката и с 41:49 в средата на третата част, но направиха обрат - 58:54 в 28-ата минута и до края имаха предимство в резултата. Най-полезен за домакините бе гардът Неманя Гордич, който записа 18 точки и 5 асистенции. Никола Иванович добави 17 точки. Американският гард с черногорски паспорт Тейлър Рочести се отличи с 14 точки, 7 борби и 6 асистенции за „Цървена звезда“, а Ален Омич направи „дабъл-дабъл“ - 12 точки и 10 борби.