Четвърта поредна победа за „Нюкасъл“ – 2:1 над „Арсенал“

Рафаел Бенитес

Отборът на „Нюкасъл“ премина теоретичния праг за спасение от 40 точки във Висшата лига на Англия по футбол, след като в среща от 34-тия кръг се наложи с 2:1 като домакин над „Арсенал“. За „свраките“ победата бе четвърта поредна в първенството и с нея те събраха 41 точки, като заемат десетото място в класирането. За „Арсенал“ загубата бе пета поредна като гост - антирекорд в ерата „Арсен Венгер“, и остави лондончани на шесто място в подреждането с 54 точки - на 13 от зона Шампионска лига при оставащи само пет мача до края.

Гостите откриха резултата в 14-ата минута, Пиер-Емерик Обамеянг намери съотборника си Александър Лаказет, който от въздуха с десния крак реализира за 1:0. Четвърт час по-късно „Нюкасъл“ изравни, след като огранизира контраатака по десния фланг, която завърши с центриране към Айосе Перес, който с глава отбеляза за 1:1. През второто полувреме „Нюкасъл“ продължи да играе силно и домакините наказаха колебливата игра на съперника си в защита с попадение на Мат Ричи в 68-мата минута. Успехът на играчите на Рафаел Бенитес можеше да бъде и още по-убедителен, но удар на Кенеди в 75-ата минута кацна върху напречната греда на вратата на Петър Чех.