Баскетболистите на „Левски“ взеха титлата

"Левски" спечели титлата в баскетболното ни първенство

„Левски“ е новият шампион на България по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов победиха като гост „Балкан“ (Ботевград) пред пълните трибуни на "Арена Ботевград" с 86:85 точки и спечелиха финалната серия за титлата с 3:1 победи.

„Балкан“ за трети пореден сезон остава на второ място в мъжкото баскетболно първенство.

Серия от 20:5 за домакините даде началото на двубоя. В края на първата четвърт обаче гостите успяха да намалят изоставането си - 13:22.

В началото на втория период "сините" се доближиха до съперника си само на 2 точки след серия от 7:0 - 20:22.

С няколко бързи атаки „Левски“ поведе с 33:29, след като направи 24:7 от началото на четвъртината.

Гостите запазиха минимален аванс от 6 точки на полувремето при 44:38.

След подновяването на играта гостите поведоха с 50:43.

Домакините обаче нямаха намерение да се предават и се доближиха само на точка при 51:52.

Страхотен Венцислав Петков върна „Балкан“ в мача и при минута до края на третия период домакините отново поведоха за 64:60.

Играта на нерви продължи и в последните секунди на частта, а след 30 минути в "Арена Ботевград" имаше равенство в резултат - 67:67.

В заключителните минути играта вървеше кош за кош, а при оставащи три минути до края резултатът беше 82:77 в полза на „Левски“.

След това обаче Джордан Калахан и Венцислав Петков реализираха две бързи тройки и „Балкан“ поведе със 85:84 при оставащи 1:13 минути преди края на двубоя.

"Сините" обаче не се отказаха и отбелязаха кош чрез Божидар Аврамов, за да обърнат в своя полза при 86:85.

Ботевградчани имаха своя шанс в последната атака 5.5 секунди преди края, но Христо Захариев пропусна под коша, а след това и Игор Кесар не успя да вкара и така „Левски“ спечели мача с точка разлика, а с това и титлата.