от 07.00 часа

Симона Халеп загуби сет на старта в Париж

Симона Халеп

Световната номер едно Симона Халеп загуби първия си сет на „Ролан Гарос“ тази година, но записа победа.

Румънката направи обрат срещу Алисън Риск от Съединените щати и спечели с 2:6, 6:1, 6:1.

Американката взе първите 5 гейма в двубоя и успя да спечели първата част. След това обаче Халеп намери своя ритъм и даде на съперничката си само два от оставащите 14 гейма.

Симона завърши с 20 печеливши удари срещу 28 непредизвикани грешки.

Във втория кръг водачката в схемата ще играе отново срещу представителка на САЩ. Това е участващата с „уайлд кард“ Тейлър Таунсенд.

В друг двубой Елина Свитолина, четвърта поставена, отстрани Вероника Кузмова от Словакия с 6:3, 6:4 след 81 минути игра. Украинката направи 5 пробива, а допусна един. Свитолина завърши с 14 печеливши удари и 15 непредизвикани грешки.