Победи за Елица Костова и Изабелла Шиникова в Сплави /Чехия/

Снимка: Архив

Елица Костова и Изабелла Шиникова се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Поставената под номер Костова победи квалификантката Ана Бондар (Унгария) с 6:3, 3:6, 6:1 за 2:33 часа.

Номер 5 Шиникова спечели срещу втората в схемата румънка Жаклин Адина Кристиан (Румъния) с 6:2, 7:5 за 74  минути.

Във втория сет българката на два пъти успя за заличи преднина от пробив в полза на румънката. При 4:5 Шиникова спечели три поредни гейма и затвори мача.

Двете българки заработиха по 11 точки за световната ранглиста и по 654 долара.

На четвъртфиналите Шиникова ще играе срещу квалификантката Тайисия Мордергер (Германия), а Костова излиза срещу друга тенисистка, преминала през пресявките - Ани Миачика (Хърватия).