Сестри Стоеви на полуфинал на Европейското клубно първенство

Френският отбор „Иси льо Мулино“, в който играят българките Стефани Стоева и Габриела Стоева, се класира за полуфиналите на Европейското клубно първенство по бадминтон в Бялисток, Полша.

Тимът, който е шампион в Европа за миналата година, победи на четвъртфиналите с 3-1 „Сувалки“ (Полша).

В този двубой Стефани Стоева загуби срещата си на сингъл от Феби Ангуни с 23:21, 21:17 за 34 минути. Френският тим стигна до третата си победа след четвъртия двубой, затова българките, които са европейски шампионки, не играха на двойки.

В първите си два мача от група 1 „Иси льо Мулино“ постигна успехи с 4-1 срещу „Локомотив“ (Словакия) и с 5-0 срещу „Мос“ (Норвегия). В първата среща Стефани Стоева спечели на сингъл, след което победи и на двойки със сестра си, а във втория мач Габриела Стоева игра на смесени двойки, а Стефани Стоева на двойки жени заедно с Одри Фонтен.