Димитър Димитров със сребро на прескок в Мерсин

Снимка: Личен архив

Димитър Димитров спечели сребърен медал във финала на прескок на турнира от световната купа по спортна гимнастика в Мерсин (Турция). Възпитаникът на Александър Марков влезе сред осемте най-добри с трети резултат, но със стабилна игра и оценка от 13.950 точки стигна до второто място. Шампион стана представителят на Канада Рене Курноер с 14.150 точки.

Христос Маринов завърши на пето място на финала на халки с оценка от 13.650 точки. Първи е представителят на домакините Ибрахим Чолак с 15.100 точки. В надпреварата участва и едно от големите имена в спортната гимнастика – Юри Ван Гелдер (Холандия). Световният шампион за 2005 година завърши трети с 14.600 точки.

Турнирът е част от подготовката на българите за европейското първенство по спортна гимнастика за мъже и жени, което ще се проведе от 2 до 12 август в Глазгоу (Шотландия).