"Берое" и "Лудогорец" не се победиха

"Лудогорец" загуби първи точки в българското първенство по футбол, след като стигна само до равенство 1:1 на терена на "Берое" в Стара Загора. По този начин разградчаните позволиха на основните конкуренти ЦСКА и "Левски" да се откъснат начело при победи на столичните тимове в мачовете им срещу "Витоша" и "Черно море".

"Берое" удари греда още във втората минута с шут на Борислав Цонев, който малко по-късно пропусна и втори шанс да се разпише във вратата на шампионите. Те пък отговориха с удар на Жоао Пауло във вратаря Душан Перниш, както и с други опасни три шута в края на полувремето. То завърши при резултат 0:0. В 40-та минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Ренан срещу Меска, но главният съдия Ивайло Стоянов не посочи бялата точка.

"Лудогорец" поведе в резултата в 58-та минута, когато Марселиньо завърши много хубава и бърза атака. Върджил Мисиджан пусна топката към Сисиньо по крилото, който подаде на плеймейкъра на разградчаните в наказателното поле и той я засече в мрежата на Перниш. Само четири минути по-късно обаче капитанът на домакините Мартин Райнов стреля от разстояние и преодоля Ренан дос Сантос за 1:1.

След изравнителния гол Душан Перниш спаси опасни удари на Жоао Пауло и Якуб Швиерчок, а друг шут на последния премина покрай гредата. Това бяха последните реални опасности пред двете врати и мачът завърши наравно 1:1.

"Берое" - "Лудогорец" - 1:1
голмайстори: 0:1 Марселиньо 58, 1:1 Мартин Райнов 62

"Берое": Душан Перниш, Ерол Алкан, Буомеска Бангна (65-Вандерсон Виана), Александър Цветков, Мартин Райнов, Мартин Камбуров (83-Георги Ангелов), Борислав Цонев, Иван Балджийски, Александър Василев, Камен Хаджиев и Иван Минчев (75-Рубен Бригидо).

"Лудогорец": Ренан дос Сантос, Натанаел Пимента (68-Антон Недялков), Сисиньо, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Яцек Гуралски, Густаво Кампаняро, Марселиньо (59-Светослав Дяков), Върджил Мисиджан, Жоао Пауло и Якуб Швиерчок (76-Клаудиу Кешерю)