Националите ни надиграха Белгия в двустранна игра

Национален отбор
Снимка: БОК

Националният ни мъжки волейболен отбор победи състава на Белгия с 3:2 (20:25, 25:15, 25:23, 18:25, 15:10) в двустранна игра в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта. Срещата е част от подготовката на националите ни за предстоящото през септември Световно първенство в България и Италия.

През първата част играта бе равностойна и резултатът бе изравняван няколко пъти до 10:10, след което Белгия успя да поведе с 2 точки - 12:10. Гостите успяха да увеличат аванса си и безпроблемно взеха първата част с 25:20. През втория гейм националите ни показа много добра игра и успяха да поведат с 5 точки при 10:5. Те продължиха да трупат преднина, която на два пъти достигна до 9 точки при 16:7 и 19:10 и спечелиха гейма с 25:15 и изравниха резултата. В началото на третата част отново момчетата на Пламен Константинов започнаха по добре и поведоха с 3:0, но позволиха на белгийците веднага да изравнят. Гостите отново усхяха да поведат в резултата, независимо че националите ни няколко пъти намаляваха пасива си до само точка. Домакините изравниха при 18:18, след което и поведоха в резултата с 2 точки. Белгийците успяха да изравнят при 21:21, след което на свой ред поведоха в резултата. След нови две изравнявания българите успяха да затворят гейма с 25:23. Гостите показаха по-добра игра в началото на четвъртата част и поведоха с 3 точки при 6:3. Националитете ни на три пъти успяваха да намалят изоставането си до само точка, но белгийците веднага си връщаха преднината. Гостите поведоха с 5 точки при 15:10 след неуспешна атака на България. Белгия поведе със 7 точки при 18:11 и спокойно взе четвъртия гейм с 25:18. Тайбрекът бе изключително оспорван. Националите ни поведоха в началото с 2 точки, но белгийците изравниха при 4:4. Последваха 5 равенства, след което домакините отново поведоха с 2 точки при 11:9. България показа изключителна класа и взе тайбрека с 15:10.

България започва участието си на Световното първенство на 9 септември с мач срещу Финландия. На 13 септември националите ни играят с Иран, а ден по-късно - срещу Пуерто Рико. На 16 септември е двубоят им срещу Куба, а последната среща на България от групата е на 18 септември срещу Полша. Всички мачове са в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна.