Надал надделя над Тийм след близо 5 часа игра

Надал ликува след последната точка в мача.

Световният №1 Рафаел Надал пречупи Доминик Тийм в пет сета в невероятно оспорван и красив мач от четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ. Двамата тенисисти изиграха най-вълнуващият двубой в тазгодишното издание на турнира от Големия шлем, който продължи 4 часа и 54 минути.

Испанският левичар спечели след 0:6, 6:4, 7:5, 6:7(4), 7:6(5).

В решителната пета част тенисистите бяха безгрешни на свой сервис и отново се стигна до тайбрек. В 11-ия гейм Надал бе близо до пробив, след като поведе с 40-0, но австриецът показа невероятна психика и спаси подаването си.

Тайбрекът започна с минипробив на Надал, който се оказа и единствен. Испанецът поведе с 6:5 и имаше мачбол, който успя да оползотвори и сложи край на тази невероятна битка на корта.

Рафа завърши с 55 печеливши удари и 49 непредизвикани грешки, докато Тийм записа 74 уинъра (18 аса) и 57 грешки.

На полуфинал Надал ще играе с победителя от 2009 г. Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът се наложи над представителя на домакините Джон Иснър с 6:7 (5), 6:3, 7:6 (4), 6:2.