България започна с победа в турнира Лига на нациите

2
Снимка: nzs.si

България започна с победа турнира Лига на нациите. Националният отбор победи като гост Словения с 2:1 на стадион "Стожице" в Любляна в деня на Съединенито в първи мач от Група С на новосформирания турнир на УЕФА - Лига на нациите.

Това беше трети успех от три изиграни мача със словенците за възпитаниците на Петър Хубчев. В герой за "лъвовете" се превърна нападателят на датския "Мидтиланд" Божидар Краев, който отбеляза и двете попадения за дебютния успех в 3-ата и в 59-ата минута. За словенците в края на първата част се разписа полузащитникът Миха Заяц.

Следващият мач за България е срещу Норвегия в неделя на националния стадион "Васил Левски". Скандинавците спечелиха с 2:0 у дома срещу Кипър снощи.