от 07.00 часа

Селекционерът Иван Петков: Изпуснахме момента да победим силен отбор

Иван Петков
Снимка: ФИВБ

„И в този мач, както и с американките, отборът не си повярва – коментира след загубата от тима на Русия с 1:3 на световното първенство по волейбол в Япония треньорът на националките Иван Петков. -  Отборът на Русия не игра като американките раздвижено, а стереотипно. Но ние направихме много индивидуални грешки. Идеята бе да ги натиснем със сервис и до някаква степен успяхме, но същевременно допуснахме и много грешки от начален удар. В атака също, а посрещането бе елементът, който и срещу американките, и сега, ни изневери.

Все още си личи, че сме неопитен отбор, а ни трябва победа срещу такъв съперник, за да ни даде увереност, че можем да играем добре, наред с нашите си проблеми, разбира се. Момичетата работят с желание и сърце, въпрос на време е това да се случи. Мислех, че днес бе моментът срещу този състав на Русия да вземем такава победа. Имаше такива моменти във всеки гейм на мача – и в първия, и във втория и в четвъртия. Като отбор обаче не правим необходимото да поправяме грешките на съотборничките. А друг проблем е, че ние правим няколко лични последователни грешки. Но явно това е пътят, ще работим, за да ги изчистваме тези проблеми. Тук няма слаби отбори, но  този състав на Русия, без Гончарова, не прави разлика със следващите ни два съперника – Тайланд и Азербайджан. Но нещата, за да се получат, трябва да ги изстрадаш и най-вече да ги изработиш. Няма как да правим чудеса с няколко месеца работа в тази конфигурация на отбора от млади състезателки. Трябва търпение.“

Чуйте още от Иван Петков в звуковия файл.