Робин ван Перси слага край на кариерата си през 2019 г.

Робин ван Перси играе последния си сезон.

Нападателят на „Арсенал“, „Манчестър Юнайтед“, „Фенербахче“, „Фейенорд“ и холандския национален отбор Робин ван Перси обяви, че мисли да сложи край на кариерата си в края на сезона.

„Кога ще спра да играя? Най-вероятно в края на сезона догодина. Тогава ще бъда на 36 и ще имам 18 години като професионален футболист. Още от петгодишен съм във футбола“, обясни сегашният капитан на „Фейенорд“ пред холандското издание AD.

Ван Перси спечели Купата на УЕФА през 2002 година с "Фейенорд", бил е шампион с „Манчестър Юнайтед“ и носител на Купата на Англия с „Арсенал“. За „оранжевите“ е отбелязал рекордните 50 гола в 102-а мача и спечели сребърен и бронзов медал от световни първенства.

Емблематичният нападател каза, че има желания да спечели на раздяла титлата с родния си отбор от Ротердам, с който спечели купата миналата година при завръщането си в Ередивизи.