Юношите ни с втора загуба в евроквалификациите

Юноши до 17 години
Снимка: БФС

Националният отбор на България по футбол за юноши до 17 години допусна втора поредна загуба в квалификациите за европейското първенство и практически загуби шансове за класиране за следващата фаза на пресявките. В мач от трета група, игран в словенския град Кран, българските момчета отстъпиха с 1:2 пред отбора на Австрия, който пък вече има 6 точки и е сигурен за следващия етап. В сряда българите отстъпиха с 0:1 и пред домакина Словения. Двубоят с Австрия започна лошо за българския отбор, който допусна гол още в 13-ата минута, когато точен бе Стефан Радулович. В 49-ата минута на мача България успя да изравни чрез Красимир Панчев, но седем минути преди последния съдийски сигнал централният бранител Паул Колер донесе успеха на Австрия.

В последния си мач в групата на 30 октомври България играе с аутсайдера Малта. За елитния кръг на квалификациите се класират първите два отбора от всяка от 13-те групи, както и трите най-добри трети отбора.