Солари започна с победа в "Реал", "Барселона" с труден успех за Купата

Бензема се разписа през първото полувреме за "Реал".

Европейският клубен шампион "Реал" (Мадрид) постигна категорична победа с 4:0 над нискоразредния "Мелия" в първия мач на новия наставник на "белия балет" Сантяго Солари.

С категоричната победа "Реал" практически обезсмисли реванша на "Сантяго Бернабеу" от четвъртия кръг в турнира за Купата на краля.

Точни за "Реал" през първото полувреме бяха Карим Бензема и Марко Асенсио, а през втората част Алваро Одриосола и Кристо Гонсалес докараха резултата до крайното 4:0.

Повече интрига за реванша ще има в мача между носителя на трофея  "Барселона" и "Културал" (Леонеса). Като гост каталунците спечелиха едва с 1:0, а победното попадение дойде в последните секунди на мача, като негов автор стана бранителят Клеман Ленгле.

Малко след това домакините от Леонеса останаха с човек по-малко на терена заради два бързи жълти картона на Серхио Маркос.