Ботас с най-добро време във втората тренировка в Бразилия

Валтери Ботас (Финландия) с "Мерцедес" спечели втората свободна тренировка преди неделното състезание за Голямата награда на Бразилия във Формула 1, предпоследен кръг за сезона.

На пистата "Интерлагос" Ботас навъртя най-бързата си обиколка за 1:08.846 минута и победи с 0.003 секунди своя съотборник и петкратен световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания). Британецът предсрочно си осигури световната титла.Трети на 0.073 остана Себастиан Фетел (Германия) с "Ферари".

В класирането следват Даниел Рикардо (Австралия) с "Ред Бул", Макс Ферстапен (Холандия) с "Ред Бул", Кими Райконен (Финландия) с "Ферари" и други.

Сесията беше прекратена за около шест минута с червен флаг, след като пилотът на "Рено" Нико Хюлкенберг (Германия) се заби в предпазната стена. Германецът разби своя болид, но се отърва без контузии.

Квалификацията за място е в събота. Последното състезание за сезона във Формула е Гран При на Абу Даби на 25 ноември.