от 12.00 часа

"Олимпиакос" победи шампиона "Реал", Везенков не игра

Василис Спанулис (с топката) се отличи с 20 точки за "Олимпиакос".

Александър Везенков не игра при победата на "Олимпиакос" над "Реал" (Мадрид) с 88:83 в мач от деветия кръг на баскетболната Евролига в Пирея.

Българинът остана на пейката и не се появи на игрището, където неговите съотборници извоюваха успеха над защитаващия титлата си отбор на "Реал".

Найджъл Уилямс-Гос бе най-резултатен за победата с 23 точки, а Василис Спанулис добави 20. За "Реал" се отличи Джейси Керъл с 16 точки, а Факундо Кампацо реализира 14 точки и добави рекордните в кариерата си 13 асистенции.

Поражението прекъсна перфектния старт на "Реал" от осем поредни победи и остави ЦСКА (Москва) единствен непобеден отбор до момента. Московчани гостуват на "Будучност" в Подгорица тази вечер.

В турското дерби "Анадолу" (Ефес) победи "Дарюшафака" с 93:88. Победата е четвърта поредна за "Анадолу", докато "Дарюшафака" е на предпоследното място с едва една победа от началото на сезона в турнира.

Родриге Бобоа бе най-резултатен за победителите с 24 точки, всичките отбелязани през второто полувреме.