от 12.00 часа

Холандките си осигуриха място във втората фаза на европейското по хандбал

Холандката Полман е преодоляла защитата на Испания.

Още пет отбора си осигуриха място във втората групова фаза на европейското първенство по хандбал за жени във Франция.

Континенталните вицешампионки от Холандия постигнаха втора победа в група "С" след 28:27 (14:11) над Испания и продължават с пълен актив от 4 точки, с което си гарантираха и първото място преди последния кръг.

"Оранжевите" имаха превъзходство преди почивката, но през второто полувреме иберийките успяха да изравнят за 15:15 в 37-ата минута и до края двубоят беше много оспорван. Холандките все пак стигнаха до победата с шестото попадение в мача на Лоис Абинг малко преди края. Най-резултатна за успеха беше Нике Гроот с 9 гола.

Кармен Беренгер вкара 6 пъти за отбора на Испания, който също продължава напред.

В другата среща от групата Унгария спечели с 24:18 (13:9) срещу Хърватия и си гарантира място във втората групова фаза, а хърватките отпаднаха.

В група "D" Румъния победи Германия с 29:24 (14:11) след 11 гола на Елиза-Юлия Букеши. С успеха румънките събраха пълен актив от 4 точки и си гарантираха място в следващата фаза.

Защитаващият титлата си Норвегия пък разгроми аутсайдера Чехия с 31:17 (20:10) и записа първи успех в надпреварата, с който също си осигури втора за втората групова фаза.

В последния кръг Чехия и Германия ще определят третия отбор, който ще продължи напред.