Младежки национал с първи гол в Италия

Петко Христов (вдясно) се разписа с глава.
Снимка: Ternana.it

Българският младежки национал Петко Христов вкара първото си попадение в официален мач при мъжете в Италия, след като откри резултата за "Тернана" срещу "Римини".

Юношата на "Славия" играе в отбора от Серия С като преотстъпен от "Фиорентина", а "Тернана" се наложи с 3:0 в отложен мач и се изкачи на 5-о място с 23 точки. "Тернана" е водена от опитния треньор Луиджи ди Канио и се бори за влизане в Серия Б, като сега изостава на три точки от лидера "Порденоне" и има мач по-малко.

Христов се разписа с глава в 6-ата минута, засичайки центриране от ляво от фаул на Федерико Фурлан.
И след гола на българския талант домакините тотално доминираха, пропуснаха и дузпа. но стигнаха до убедителната победа през втората част, когато се разписаха Марко Фредиани в 62-ата минута и Франческо Никастро в 82-ата.

Петко Христов изигра много силен мач и в защита, като няколко пъти изпревари нападателите на противника и взе опасни високи центрирания.