„Реал“ (М) се измъчи срещу слабак

Гарет Бейл донесе победата на "Реал" срещу "Уеска"

„Реал“ (Мадрид) победи трудно с 1:0 като гост последния в класирането „Уеска“, в среща от 15-ия кръг на испанското футболно първенство.

С успеха първенците на Европа се завърнаха в зона "Шампионска лига", заемайки четвъртото място с 26 точки, на 5 зад лидера „Барселона“.

„Уеска“ пък остава на последното 20-то място с едва 7 пункта.

Единственото попадение в мача падна още в 8-мата минута, когато Гарет Бейл реализира със страхотен удар от воле с левия крак.

Това обаче бе един от малкото добри моменти за гол пред гостите до края на мача.

Домакините от „Уеска“ играха храбо и търсеха с всички сили изравнителното попадение, но със серия от добри спасявания се отличи Тибо Куртоа, а в последните минути на мача и Дани Карвахал се намеси решително на голлинията, отбивайки опасен удар на съперников футболист.