от 07.00 часа

Неймар се контузи при успех на ПСЖ за Купата на Франция

Неймар напусна в 62-ата минута с травма в ходилото.

Звездата на Пари Сен Жермен Неймар получи отново контузия на десния крак при победата на тима с 2:0 като гост срещу гостуващия Страсбург в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция по футбол.

Неймар започна като титуляр, но беше заменен в 62-ата минута от Муса Диаби. Първоначалните изследвания показаха, че 26-годишният бразилец е имал "болезнено реактивиране" на увреждане на петата метатарзална кост на десния крак, се казва в изявление на ПСЖ.

Неймар ще бъде наблюдаван през следващите дни. От клуба уточниха, че "всички терапевтични възможности" ще бъдат разгледани. Бразилецът претърпя операция заради фрактура на ходилото през март 2018 година.

Все още не е ясно дали Неймар ще може да играе в двубоя от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед на 12 февруари.
Попаденията за ПСЖ срещу Страсбург отбелязаха Единсон Кавани в 4-ата и Анхел ди Мария в 80-ата минута.

Сент Етиен отпадна от турнира след загуба с 3:6 от Дижон.
Рен и Каен продължават на осминафиналите след победи като гост съответно с 2:0 срещу Сен-Приве Сен-Хилар и с 6:0 срещу шестодивизионния Вири Шатийон.

Тима от втора дивизия Орлеан спечели като гост с 3:2 след продължение срещу Бержерак, а редовното време завърши 2:2.
Четвъртодивизионният Кроа елиминира тима от трета ешалон на френския футбол Маринян Жиняк с 4:3 след изпълнение на дузпи.