Челси бие за Купата, Тотнъм отпада

Уилиян се радва на гола си за Челси.

Челси победи втородивизионния Шефилд Уензди с 3:0 на "Стамфорд Бридж" и се класира за петия кръг в турнира за Купата на Англия. Дебют за домакините направи привлеченият под наем от Ювентус аржентински национален нападател Гонсало Игуаин, но той нямаше почти никакви възможности да се разпише. В средата на първото полувреме гостите получиха дузпа, след като Джоуи Пелупеси падна в пеналта след шпагат на Итън Ампаду. Първоначалното решение на главния съдия Андре Маринър да посочи бялата точка, обаче, беше отменено след разглеждане на ситуацията от системата за видеоповторения ВАР, в която се видя, че Ампаду първо избива топката.  Малко по-късно Челси получи 11-метров наказателен удар след нарушение на Сам Хъчинсън срещу Сесар Аспиликуета и Уилиан откри резултата от дузпата в 26-ата минута.  Челси продължи да контролира двубоя и Калъм Хъдсън-Одой удои след малко повече от час игра, когато получи пас от Андреас Кристенсен в дясно в пеналта и с удар в близкия ъгъл преодоля Киърън Уестууд. Уилиан оформи класическия успех с прецизен изстрел от 15 метра в 83-ата минута след подаване на резервата Оливие Жиру.

В друг мач от турнира Кристъл Палас победи Тотнъм с 2:0 на "Селхърст Парк" в лондонското дерби от четвъртия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. Домакините поведоха още в деветата минута, когато Джефри Шлуп нахлу от дясно в наказателното поле, шутира по диагонала, вратарят Пауло Гасанига изби, но право кът Конър Уикъм, която отблизо направи добавка за 1:0. В 34-ата минута Палас удвои преднината си. Кайл Уокър-Питърс игра с ръка в наказателното поле и юношата на Тотнъм Андрос Таунзенд беше точен от отсъдената дузпа, реализирайки за първи път във вратата на родния си клуб.