Квитова оваканти титлата в Санкт Петербург, Бертенс е на полуфинал

Осмата поставена Кики Бертенс е на полуфинал.

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Санкт Петербург (Русия) от категория Премиер. Втората в схемата Кики Бертенс се класира на полуфинал.

.28-годишната чехкиня, която е водачка в схемата и номер 2 в световната ранглиста, загуби от осмата поставена Дона Векич (Хърватия) с 4:6, 1:6 за 83 минути.

Квитова пристигна в Санкт Петербург, за да защитава титлата си, въпреки че в събота игра финал на Откритото първенство на Австралия по тенис, който загуби от Наоми Осака (Япония).

Четвъртата поставена Арина Сабаленка от Беларус също продължава на четвъртфиналите след успех над представителката на домакините Екатерина Александрова с 6:3, 6:4 за 86 минути.

Нейна съперничка на полуфинала ще бъде Кики Бертенс. Холандката преодоля Анастасия Павлюченкова от Русия с 6:2, 3:6, 6:0 след час и половина игра. Така Бертенс взе реванш за загубата от същата съперничка в Мелбрън през януари.