Джокович и Надал дадоха общо 4 гейма в късните си мачове

Ряфяел Надал загуби само 2 гейма в 2 гейма вчера.

Първите двама поставени в схемата на Мастърс 1000 турнира в Рим Новак Джокович и Рафаел Надал проодоляха с лекота съперниците си в мачовете от третия кръг. Това бяха техните втори двубои за деня в италианската столица, след като дъждовете в началото на седмицата изместиха първите им срещи за четвъртък.

Водачът в световната ранглиста и четирикратен шампион на турнира Джокович победи с 6:3, 6:0 Филип Колшрайбер, след като загуби само осем разигравания във втория сет. Мачът продължи едва 64 минути и след него сърбинът ще срещне Хуан Мартин дел Потро. Поставеният под номер 7 аржентинец се наложи с 6:4, 6:4 срещу норвежеца Каспер Рууд.

Осемкратният шампион Рафаел Надал спечели втория си мач за деня още по-експресно. Испанецът надви грузинеца Николос Басилашвили с 6:1, 6:0 за 62 минути и ще играе срещу сънародника си Фернандо Вердаско на четвъртфиналите. Той победи руснака Карен Хачанов със 7:5, 3:6, 6:3.

В другите два четвъртфинала ще играят швейцарецът Роджър Федерер срещу гръка Стефанос Циципас и аржентинецът Диего Шварцман срещу японеца Кей Нишикори.