от 07.00 часа

Ботев (Враца) обърна Етър

Валери Домовчийски вкара два гола за Ботев срещу Етър
Снимка: архив

Отборът на Ботев (Враца) победи Етър с 2:1 след обрат и два гола на Валери Домовчийски в последен мач от седмия кръг от първа футболна лига.
Гостите от Велико Търново бяха по-активни и пропуснаха чисти положения чрез Светослав Ковачев и Даниел Младенов.
По силната игра на Етър преди почивката даде резултат и в 21-ата минута. Ковачев подаде към Младенов, който отбеляза в полза на гостите от Велико Търново.
През втората част врачани заиграха по различен начин. Натискът на Ботев даде резултат в 67-ата минута. Даниел Генов намери Валери Домовчийски в наказателното поле и нападателят изравни резултата.
Последваха пропуски на Петър Атанасов и Милчо Ангелов, който уцели гредата от съвсем близка дистанция.
  В 83-ата минута Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле и Домовчийски превърна в гол отсъдената от съдията Георги Кабаков дузпа за крайното 2:1 в полза на Ботев (Враца).