от 18.00 часа

България започна с убедителен успех на европейското по волейбол

България не даде шанс на Гърция.
Снимка: CEV

Отборът на България започна с победа участието си в 31-ото европейско първенство по волейбол за мъже. Националите спечелиха с 3:0 гейма (22, 16, 20) срещу Гърция в зала “Сюд де Франс Арена” в Монпелие, Франция. Мачът, който беше първи на шампионата, продължи 78 минути.

Селекционерът Силвано Пранди започна в състав: Георги Сеганов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев, Цветан Соколов, Мартин Атанасов и Теодор Салпаров – либеро.

Гърците започнаха по-мобилизирани срещата и взеха крехък аванс, но България бързо стабилизира играта и се стигна до няколко равенства в резултата. Националите поведоха с 14:13 точки и до края на гейма не изпуснаха водачеството си и го затвориха след 29 минути игра.

Втората част премина изцяло под диктовката на българите, които спечелиха 25-ата точка след отличен троен блок. Отлично играха в тази част Соколов, Скримов, Гоцев и Атанасов.

И в третия гейм избраниците на Пранди контролираха събитията. Стигна се до 24:16. Гърците отразиха четири мачбола, но при петия Гоцев сложи край след атака през центъра.

Най-резултатен за България беше диагоналът Цветан Соколов със 17 точки (1 ас и 3 блокади). С по 10 се отличиха Светослав Гоцев и Тодор Скримов. За Гърция по 8 точки записаха Зоупани и Петреас.

Утре националите играят срещу Румъния от 18:05 часа наше време. В групата са още съставите на домакините от Франция, Италия и Португалия. Първите четири отбора продължават напред.

Чуйте селекционера Силвано Пранди и Тодор Скримов пред пратеника на "Хоризонт" в Монпелие Антони Йорданов: