Отбор от Втора лига на осминафинал за Купата на България

Осмият в класирането на Втора лига отбор на Кариана се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България по футбол.

Тимът от село Ерден победи у дома с 3:0 предпоследния в Първа лига Царско село.

Стоян Предев откри резултата за Кариана оше в 6-ата минута. Ангел Бастунов удвои в 31-ата и така завърши първото полувреме. Цветелин Тодоров реши окончателно спора с трето попадение в 73-ата минута края.

В друг двубой носителят на трофея през 2015 година Черно море се справи с домакините от Ботев (Ихтиман) и спечели също с 3:0.

Отборът от Трета лига удържа през първото полувреме на атаките на варненци. Мартин Минчев откри за „моряците“ в 50-ата минута. В 73-ата Ботев остана с човек по-малко след червен картон на защитника Владимир Ценев. Само 5 минути по-късно Родриго Енрико вкара втори гол за Черно море. В добавеното време Емил Янчев оформи крайния резултат.

От 18:30 часа Локомотив (Горна Оряховица) приема ЦСКА-София. Останалите двубои са в сряда и четвъртък.