"Това е концерт, който никога няма да се повтори", предупреди по-рано поетът Александър Петров вярната публика на българския рок.
В деня на „Рок поезия – Александър Петров“ в „Нашият ден“ гостува Станислав Сланев-Стенли.
Стенли се връща към края на 80-те години, за да разкрие по какъв начин музиката е част от всичко важно, което е трябвало да бъде казано в началото на прехода. Музикантът представя преминаването през двете епохи в историята на група „Тангра“ като символ и на онова, което се промени в музиката между „Нашият град“ и „Оловният войник“.
"Големите имена оставят песни след себе си, това е най-важното. Останаха песни, които никога няма да остареят, аз пътувам и виждам как млади хора пеят тези песни."
"Текстовете са много важни за една песен. Текстът е послание. Като говорим за поколения, явно новото послание е друго, което аз не го разбирам, прекалено ежедневно... бързо смилаемо, по-лесно, не изисква да се мисли... Лично аз не го приемам." – споделя Стенли.
Чуйте новата песен на Стенли – „Чужди тела“, обсъжданията за съвременната музика, потребността от идеи като „Легендите“ и от истинска рок поезия – сравнима с онази, която ще чуят посетителите на „Рок поезия – Александър Петров“ на 15 октомври в Зала 1 на НДК. А там ще се съберат най-известните рок музиканти и групи – „Тангра“, „Сигнал“, „Фактор“, БТР, D2, Кирил Маричков, Стенли, Ния, Боби Косатката и др.
Повече в звуковия файл.