Борусия (Д) и Айнтрахт продължават за Купата на Германия

Юлиан Бранд (вляво) вкара двата гола за Борусия (Дортмунд).

Борусия (Дортмунд) стигна до обрат срещу лидера в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) в турнира за Купата на Германия.

Футболистите на Люсиен Фавър победиха с 2:1, с което се класира за 1/8-финалите. Гостите поведоха чрез Маркус Тюрам в 71-вата минута, но с две попадения на Юлиан Бранд в 77-ата и 80-ата минути домакините стигнаха до успеха.

Носителят на трофея Айнтрахт (Франкфурт) победи Санкт Паули също с 2:1 в Хамбург. Холандският нападател Бас Дост вкара и двете попадения.

Херта (Берлин) стигна до драматичен успех след дузпи над Динамо (Дрезден). В редовното време срещата завърши 2:2, а гостите подкрепяни от 35 000 свои привърженици изравниха в допълнителното време. В продълженията Динамо взе аванс от 3:2, но този път Херта стигна до изравнителен гол в заключителните секунди. При дузпите берлинчани ликуваха след 5:4.