Пари Сен Жермен направи обрат срещу Монпелие

Пари Сен Жермен

Пари Сен Жермен записа четвърта поредна и общо 13-та победа през сезона в шампионата на Франция по футбол. В среща от 16-ия кръг столичани постигнаха късен обрат и победиха с 3:1 при гостуването си срещу Монпелие.  Четири минути преди почивката Леандро Паредес си вкара автогол след изпълнение на корнер. В 72-ата минута Педро Мендеш извърши нарушение пред наказателното поле срещу Неймар и беше отстранен от игра с втори жълт и съответно червен картон. При последвалия фаул бразилският национал Неймар беше точен и изравни резултата. В 76-ата минута Неймар асистира за Кириан Мбапе, който даде аванс в полза на шампионите с удар от наказателното поле. Девет минути преди изтичане на редовното време Мауро Икарди оформи крайното 3:1 с шут от въздуха и пас на Мбапе.

Пари Сен Жермен има актив от 39 точки на първото място в Лига 1, докато Монпелие заема осмата позиция до момента с 15 точки по-малко.