от 18.00 часа

Равенство изпрати Лудогорец в елиминациите на Лига Европа

Лудогорец - Ференцварош

Лудогорец завърши наравно 1:1 срещу унгарския Ференцварош след голове на Джоди Лукоки в 24-ата минута и Николай Сигневич за гостите в 4-ата добавена минута от мача. Така Лудогорец си осигури място на 1/16-ина финалите в турнира Лига Европа. Разградчани останаха втори в осма група с 8 точки, след победителя Еспаньол с 11 и пред Ференцварош със 7 и ЦСКА Москва с 5 точки.

Другият мач в групата Еспаньол - ЦСКА Москва завърши 0:1.

Така българският шампион ще участва  в жребия в понеделник от 14 часа за елиминационните мачове напролет.

По-активен през първото полувреме бе отборът на гостите, които изпълниха серия от корнери, уцелиха гредата в 37-ата минута чрез Фримпонг и поставяха под напрежение нестабилната българска отбрана. Унгарците  претендираха и за дузпа.

Но до гол стигнаха лудогорци, които вървяха и ръка за ръка с Фортуна в този период. При една от няколкото опасни контри, които проведоха, разградчани стигнаха до попадение на бързоногия Джоди Лукоки. Той изпрати топката в мрежата за 1:0 в 24-ата минута.

При този резултат приключи първото полувреме. Добрата новина бе преднината на Лудогорец, а лошата - нестабилната игра на българския шампион.

През второто полувреме българският шампион успя частично да стабилизира играта си и да я изнесе по-напред, въпреки че пред вратата му отново възникнаха две-три много опасни ситуации.

С напредването на времето обаче унгарците ставаха все по-припрени, а лудогорци все по-спокойни. В самия край Марселиньо можеше да вкара и втори гол, но защитник на Фради изби от голлинията. В 4-ата добавена минута резервата Сигневич изравни за унгарците, но това не бе достатъчно за тях и след ремито 1:1 Лудогорец отива в елиминационната фаза.

Мачът се игра пред 5528 зрители на "Лудогорец Арена", от които 800 пристигнали със специален влак унгарски привърженици.