Григор Димитров изравни резултата срещу Великобритания

| обновено на 03.01.20 в 15:15
Григор Димитров

Играещият капитан на България за тенис турнира АТП Къп Григор Димитров донесе първата победа на отбора ни срещу Великобритания в мача от група „С“ в Сидни и изравни резултата на 1-1.

Първата ни ракета направи обрат срещу Дан Евънс и спечели с 2:6, 6:4, 6:1 в двучасов мач.

Британецът започна по-концентрирано и набързо поведе с 4:1 гейма с два пробива. Димитров върна единия, но веднага допусна нов брейк и после загуби сета.

В следващата част Гришо подобри чувствително играта си и проби за 4:2. При 5:3 сервираше за израрвнаве на сетовете, но допусна връщане на брейка. 28-годишният хасковлия обаче реагира мигновено и затвори частта с нов пробив.

Това пречупи съперника на Димитров и той доминираше напълно в заключителния сет. Поведе с 5:1 и след това спечели мача с гейм на нула.

Победителят от двубоя България – Великобритания ще се определи в мача на двойки.

"Щастлив съм, че победих, радвам се и за момчетата от моя отбор. Страхотни са. Бързо трябва да взема важното решение кои да играят на двойките, защото британците са много силни там", заяви Григор в интервюто на корта.