Шиникова стартира с победа на Откритото първенство на Австралия

Изабелла Шиникова
Снимка: БФТенис

Българката Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на квалификаците на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Шиникова победи Мая Хвалинска от Полша с 6:0, 7:5 за 69 минути игра.

Българката започна силно срещата и спечели 11 от първите 12 гейма. При 5:1 във втория сет тя загуби следващите четири гейма и съперничката й изравни. При 5:5 Шиникова поведе с 40:0 при сервис на Хвалинска и при първата си възможност проби за 6:5, а след това при собствен сервис затвори мача с гейм на нула.

Следващата съперничка на българката е световната номер 112 Наталия Вихлянцева от Русия, която победи Марта Костюк със 7:5, 6:2.

Първата ракета на България Виктория Томова пък ще се изправи по-късно днес във втория кръг на пресявките срещу поставената под номер 20 Моника Никулеску (Румъния).