Лестър продължава в турнира за Купата на Англия

Лестър се класира за 5-я кръг на турнира за Купата на Англия, след като се наложи с 1:0 над отбора от Чемпиъншип Брентфорд. Това беше първа среща между двата отбора от януари 1993-а година, а единственото попадение вкара Келечи Ихеаначо още в 4-ата минута. Той се разписа след пробив и центриране на Джеймс Джъстин.

Брентфорд, който през миналата година игра и в 5-ия кръг, имаше три добри положения за гол през второто полувреме и определено игра по-добре. Хоел Валенсия Кастийо в 62-ата минута удари страничната греда, а след това впечатляващо воле на Лука Ракич, който се появи само 8 минути по-рано, беше спасено от вратаря Дани Уорд. Брайън Мбемо също можеше да изравни, като дори прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада.

Мениджърът на Лестър Брендън Роджърс пък отбеляза своята 32-а поредна победа в купите в Англия.