Български отбори губят на баскетбол

Академик Бултекс загуби в Балканската лига от Влазня като гости със 77:87 т.
Снимка: Сайт на Академик Бултекс

Отборът на Академик Бултекс приключи със загуба участието си в редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. В протоколен мач пловдивчани отстъпиха на албанския Влазня като гости със 77:87 (21:22, 19:18, 17:28, 20:19). Двубоят се реши в третата четвърт, която домакините от Шкодра спечелиха с 28:17. В другите три части играта бе напълно равностойна. Със загубата Академик приключва първата част на турнира като лидер с баланс от 7 победи и само едно поражение. В полуфиналите пловдивчани ще играят с четвъртия в крайното подреждане, чието име ще стане ясно след изиграването на останалите двубои.

При жените шампионът в Адриатическата лига Берое допусна четвърта загуба. Като гост в Баня Лука в Босна и Херцеговина старозагорки отстъпиха на тима на Орлови със 78:96 (32:26, 13:34, 17:17, 16:19) в среща от 15-ия кръг. Българският тим започна по-добре и водеше с шест точки след първата четвърт, но двубоят претърпя обрат на 180 градуса във втората част, която Орлови спечели с 34:13. През второто полувреме играта се водеше кош за кош и така Орлови постигна втората си поредна и общо трета победа в турнира. Най-резултатни в срещата за Берое бяха Адиджат Адамс и Карина Константинова с по 14 точки, а Теодора Динева и Челси Лий добавиха по 13. За Орлови Тамара Раич бе над всички с 28 точки, докато още 20 добави Марина Ристич. В класирането Берое заема четвърто място с 10 победи и 4 поражения, докато Орлови е на седмо място с 3 успеха и 12 загуби. Лидер с 12 победи и само 2 загуби е другият български състав - Монтана.