Лион продължава за Купата на Франция

Футболистите на Лион спечелиха с дузпа в добавеното време.
Снимка: Lyon FC

Серията от поредни победи на Лион през 2020 година продължава и в турнира за Купата на страната, след като отборът отстрани Ница с 2:1 като гост и се класира за четвъртфинал.

Победата на Лион дойде много драматично с точно изпълнена дузпа от Хусем Ауар в 92-ата минута, като само 240 секунди преди това домакините бяха изравнили чрез Адам Унас.

Муса Дембеле откри резултата още в 14-ата минута, след като Максуел Корне му центрира от ъглов удар. Усилията на домакините бяха възнаградени минута преди края, когато Унас изравни с удар извън наказателното поле. Но малко след това дойде и дузпата за гостите.

На четвъртфиналите Лион ще бъде домакин на Олимпик (Марсилия), а Пари Сен Жермен ще гостува на Дижон за място в топ 4. Останалите два четвъртфинала противопоставят два отбора от четвърта лига, които са домакини на елитни състави. Това са Епинал - Сент Етиен и Белфор - Рен. Срещите от този етап на турнира са на 11 и 12 февруари