Шампионът Торонто и Бостън записаха победи в НБА

Серж Ибака ликува след тройката, която донесе победата на Торонто.

Серж Ибака отбеляза тройка само 30.4 секунди преди края и завърши с 30 точки, а шампионът Торонто изравни клубен рекорд с 12-ата си поредна победа в НБА след 119:118 срещу гостите от Индиана.

Кайл Лаури завърши с 32 точки, десет асистенции и осем борби за Раптърс, които имат 12 поредни победи в редовния сезон у дома срещу Пейсърс. Паскал Сиакам вкара 25 точки и спечели девет борби, а Терънс Дейвис и Фред ВанВлийт също записаха двуцифрен актив.

Малкъм Брогдън отбеляза 24 точки за Пейсърс, които загубиха последните си три мача в лигата.

Торонто имаше по 11 поредни победи в НБА на два пъти в миналото - през 2016-а и 2017-а година, но шампионите никога не бяха стигали до 12. Те го направиха късно снощи, след като дори преодоляха дефицит от 19 точки в третата част на срещата с Индиана.

Джейсън Тейтъм вкара 33 точки и Бостън записа 56.5 процента успешни стрелби от тройката за победа със 116:100 срещу Орландо.

Тейтъм завърши 5/11 от далечно разстояние, към което добави осем борби и пет асистенции. Гордън Хауърд вкара още 23 точки. Джейлън Браун, който завърши с 18 точки и пет борби, обърна глезен в последните минути.

Никола Йокич записа 30 точки, 21 борби и десет асистенции за победата на Денвър с 98:95 срещу Юта. Сръбският център изравни рекорд в кариерата си с борбите и записа трети "трипъл-дабъл" в последните си девет мача, а Маверикс подобриха баланса си срещу съперници от Северозападната дивизия на 9/0.

Пол Джордж и Ландри Шамет вкараха по 23 точки и Лос Анджелис Клипърс надви със 128:11 гостуващия Маями, който загуби Джими Бътлър с контузия. Кауай Ленърд, Монтрезл Харел и Лоу Уилямс добавиха по 14 точки за Клипърс, които останаха на 3 мача от Лейкърс в Тихоокеанската дивизия.