Монтана победи Левски в първенството по волейбол

Монтана надигра Левски с 3:0 гейма, в отделните части  26:24, 27:25, 25:23 точки в отложен мач от 15-и кръг на суперлигата по волейбол при мъжете.

Треньорът на "сините" Андрей Жеков бе наказан за тази среща и нямаше право да води тима. В негово отсъствие помощник-треньорът Никола Димитров даваше указания край полето.

Първият гейм бе изключително оспорван. Играта се водеше точка за точка. В края Левски имаше две възможности да спечели гейма при 24:22, но Монтана оказа съпротива и изравни, след което записа още две точки, за да поведе в резултата.

Вторият гейм протече почти по идентичен начин, особено в края. Левски имаше преднина от 12:8, но Монтана бързо настигна съперника. В края "сините" отново взеха аванс от две точки при 23:21, гостите изравниха, а малко след това измъкнаха и тази част.

И третият гейм бе равностоен, и в него Монтана бе по-стабилният тим в края и записа категорична победа.

Това бе 12-и успех за играчите на Даниел Пеев в първенството, Левски допусна осма загуба.

В следващия кръг Монтана е домакин на ЦСКА, а Левски приема Арда.