Манчестър Сити почти реши спора за второто място във Висшата лига

Лестър - Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Лестър с 1:0 като гост и до голяма степен реши спора за второто място в английското футболно първенство през този сезон. Действащите шампиони водят със седем точки на "лисиците" 11 кръга преди края на сезона.

Манчестър Сити доминираше в типично свой стил през целия мач, но така и не успя да стигне до чиста ситуация за гол много дълго време. Шампионите все пак пропуснаха няколко положения и най-чистото в 62-та минута. Серхио Агуеро получи възможност да се разпише от дузпа, но Каспер Шмайхел спаси неговия удар и запази временно точката за "лисиците". Лестър също не бе безопасен в атака. Джейми Варди удари греда през първото полувреме, останал сам срещу Едерсон, а през второто английският национал стреля до гредата от удобна позиция след корнер.

В крайна сметка се стигна до 80-та минута, когато натискът на Сити даде резултат. Рияд Марез проби през центъра и пусна топката зад гърба на защитата за Габриел Жезуш, който я пое и изпрати зад гърба на Шмайхел за крайното 1:0 в полза на гостите.