от 21.00 часа

Британец е първият полуфиналист в Дубай

Дан Евънс

Британецът Дан Еванс се класира за полуфиналите на турнира от категория АТР 500 в Дубай, ОАЕ, след като победи шестия поставен в схемата Андрей Рубльов с 6:2, 7:6(9) в първи мач от четвъртфиналите на надпреварата.

В първия сет 37-ят в света Еванс доминираше и проби два пъти съперника си, за да поведе в резултата, но втората част бе много по оспорвана, като двамата си размениха по два пробива, преди да стигнат до тайбрек, в който британецът спаси два сетбола, преди да се наложи с 11:9 точки, за да затвори мача след два часа и 11 минути игра.

"Беше тежко в края, но се борих и накрая успях. Просто не ми се играеше още един сет. Мисля, че това ме мотивира да се боря", коментира Еванс след двубоя.

За 29-годишния англичанин това ще бъде четвърти полуфинал на ниво АТР, като за място на финала Дан ще спори с втория поставен Стефанос Циципас от Гърция или германеца Ян-Ленард Щруф.